Hakkımızda

    Atçılıkta doğru bilgi temeldir, esastır. Ülkemizde ise bu konuda yazılan eserler kısıtlıdır. Türkiye Jokey Kulübü’nün şimdiye dek tüm yönetimleri, iyi niyet ile bu konudaki açıkları kapatma çabalarında bulunmuşlardır. Ancak kısıtlı olanaklar ve kaynaklar bu niyetlerin çoğu zaman yetersiz kalmalarına neden olmuştur. Dünya durmadan gelişmiş, atçılık ve teknikleri daima daha ilerilere gitmiştir. Onlara bir nebze olsun yetişebilmek için, eskisinden de daha yoğun bir çaba içerisinde olmak zorunluluğu artmıştır. Bu nedenle bu dönem Yönetim Kurulumuz çok haklı olarak, bu konunun üzerine ciddi olarak gidilmesi kararını almıştır. İlk olarak, benimsenen prensip, her ay bir eğitim yayınını veya materyalini düzenli olarak atçılarımızın istifadesine sunmak olmuştur. Bu konu ile ilgili olarak satınalmalar, tercümeler, baskılar, yayın haklarının alınması .. vs konularında ilgili birimlere geniş yetkiler verilmiştir. Bu anlayış ile, başlamış bulunan bu kolleksiyonumuz her ay artarak çoğalmayı hedeflemektedir.

    Yayın serilerimizde, ciddi yabancı kaynaklar atçımız istifadesine kazandırıldığı gibi, eski atçılık tarihimizden eserler, kendi çevremizden anı, tecrübe ve bilgi birikimlerini bizlerle paylaşan dostlarımızın yazdıkları, bilimsel poster, DVD’ler, küçük atseverlere atı sevdirmeye yönelik kitaplar bulunmaktadır. Amaç, eski ile yeniyi, yabancı ve yerliyi, bu çerçevede birleştirmek ve her yaş, her seviye ve her kulvardaki atseverimize doğru bilgileri ulaştırabilmektir. Bu çeşitlilik ileride de devam edecektir. Özellikle tercüme ve yayın hakları konuları bir sistem ile çözülmeye başlandığı takdirde, atçılarımız daha donanımlı ve faydalı yabancı yayınlarla da buluşabileceklardir. Ana prensip, çeşitliliğin yanısıra, günümüz atçılık dünyasında kabul görmüş teknik ve bilgilerin atseverimize kolaylıkla ulaşmasına aracı ve yardımcı olabilmektir.

    image-1
 
 
 

AT SAĞLIĞI

Atlarla ilgili her şey, diğer hayvanlardan farklı olduğu gibi, yarış atçılığı da atçılık içinde özel bir konudur. At sağlığı konusundaki seçkin yayınlarımızı keyifle okumanızı dileriz.

SOSYAL MEDYADA BİZ

TJK Yayınları’na sosyal medya araçlarını kullanarak da ulaşabilirsiniz. İnstagram sayfalarımızdan bizi takip ederek yeni yayınlanlarımızdan ilk önce siz haberdar olabilirsiniz.

DERGİMİZİ OKUYUN

TJK’NIN SESİ Dergimizi sitemizden okuyabilirsiniz. Her ay düzenli olarak çıkan ve 2000’li yıllardan beri yayın hayatına devam eden dergimiz, sektörünün en seçkin yayınıdır.

KİTAPLIĞIMIZ YENİLENİYOR

Kulübümüz gerek yeni yazılmış gerekse baskıları tükenmiş eserleri kitaplığımıza bir kez daha kazandırmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.